Mis paneb asjad ja kujutised liikuma? Kuidas loomad liiguvad? Mis on liikumine?

Physics pdfFree download of volume I - FALL, FLOW AND HEAT         (260 MB).

Physics pdfFree download of volume II - RELATIVITY AND COSMOLOGY         (50 MB).

Physics pdfFree download of volume III - LIGHT, CHARGES AND BRAINS         (80 MB).

Physics pdfFree download of volume IV - THE QUANTUM OF CHANGE         (38 MB).

Physics pdfFree download of volume V - MOTION INSIDE MATTER: PLEASURE, TECHNOLOGY AND STARS         (85 MB).

See tasuta füüsikaõpik jutustab loo, kuidas peale 2500 aastat otsinguid sai säärastele küsimustele vastamine võimalikuks. Raamat on kirjutatud asjahuvilistele: iga lehekülg lõbustab, üllatab ja esitab väljakutse.

Lähtudes igapäevaelu tähelepanekutest, õpib tekst vähese matemaatika abil tundma põnevamaid palu mehaanikast, termodünaamikast, eri- ja üldrelatiivsusteooriast, kvantteooriast ja ühendteooria loomise katsetest. Nende alade olemus on kokku võetud lihtsas keeles. Näiteks esitatakse moodsat füüsikat vähima entroopia, suurima kiiruse, suurima jõu, vähima laengu muudu ja vähima mõju printsiipide tagajärjena.

Igal füüsikaalal esitab õpik viimased uurimistulemused, parimad animatsioonid, parimad pildid, põnevaimad füüsikamõistatused ja kõige kõnekamad füüsikafaktid. Raamatus on üle 550 animatsiooni ja illustratsiooni, enam kui 100 tabelit ja üle 1600 väljakutse ja mõistatuse.

Üliõpilastele, õpetajatele ja igale uudishimulikule, keda huvitab looduse täppisteaduslik kirjutis, on siin uurida üle 1500 lehekülje. Et rahuldada isegi kõige aplamat uudishimu, lõpeb raamat aja ja ruumi piiride ja seal avastamist ootavate imede tundmaõppimisega.

“Motion Mountain’it” laetakse alla üle 40 000 korra aastas. Selle eesmärk on olla üks paremaid sissejuhatusi füüsikasse. Kas teil on mõte, kuidas seda paremaks teha? Lisage see ettepanekute vikisse! Kui teete väärtusliku ettepaneku, lisan ma teid tänuavalduste nimekirja või saadan tänuks meene. Esimesed 360 lehekülge on tõlgitud prantsuse keelde ja esimesed 80 hispaania keelde.

 
sponsor logo